Facebook

Architektura wnętrz

12.09.2011Strekov House

Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnetrza

Strekov to miejscowość położona w Republice Czeskiej. Właśnie tutaj znajduje się interesujący dom zaprojektowany przez studio 3 + 1 Architekti.

Strekov House

Opis tego projektu zaczniemy od lokalizacji. Działka znajduje się na delikatnie opadającym stoku. Z tego też powodu część domu jest wciśnięta we wzgórze. Otoczenie domu stanowi sad z jabłoniami, wiśniami i śliwami oraz pobliskie domy.

Strekov House
Jeśli chodzi o sam budynek to głównym materiałem z jakiego go wykonano jest drewno. Drewniane deski pokrywają zewnętrzne ściany w jednolity sposób. Budynek ma geometryczny kształt i składa się z połączonych w jedną całość sześciennych modułów różnej wielkości. Przy planowaniu wnętrza i poszczególnych pomieszczeń architekci zadbali o to, aby salon był skierowany na położoną niżej część działki. Dzięki temu jest on świetnie oświetlony. Poza tym mieszkańcy mają do dyspozycji ładny widok.
Dizajn wnętrza nawiązuje stylistycznie do zewnętrznej fasady. Tak jak i na zewnątrz, w środku dominującym materiałem jest drewno. Z drewna wykonano większość mebli, ścian oraz podłóg. Sufity pomalowano na biało. Bardzo ciekawie przedstawia się przestronny salon z granatową kanapą jako centralnym punktem.

Strekov House

Znakomitym pomysłem są jaskrawe, kolorowe akcenty np. różowa poduszka na środku salonu, czerwona mata na ścianie oraz kolorowy stolik. Wszystko komponuje się razem w pełną pozytywnej energii całość. Pozostałe pomieszczenia są równie przytulne. Warto także podkreślić dużą funkcjonalność i możliwość płynnego przechodzenia z jednego miejsca do drugiego.

via freshome.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry